Tantuniye at eti girdi
Adana ve Mersin'deki tantuni kebapçılarının at eti kullandığı yönündeki bilgiler, bölgedeki gıda müdürlüklerini alarma geçirdi.
Bölgedeki bir kasap, güney illerdeki tantunicilere at eti pazarlayan bir şebekenin var olduğunu açıkladı. Kasap, piyasadaki tantunilerin neredeyse yüzde 50'sinde at eti kullanıldığını iddia etti. Bunun üzerine il müdürlükleri, tantuni kebapçılarına yönelik denetimlerini sıkılaştırdı. Denetimler sırasında bazı tantunicilerin dolaplarında ve toptancıların soğuk hava depolarında at eti bulundu. Bu tantuniciler hakkında yasal işlem başlatıldı.
HABERE YORUM KAT
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.