![Sami Yusuf: Fethullah Gülenden etkilendim](https://www.memurlarahaber.com/d/news/73.jpg)
Sami Yusuf: Fethullah Gülenden etkilendim
Salaam albümünü tanıtmak için Türkiye'ye gelen, "Dünyanın en etkili 500 müslümanı listesinde" yer alan müzisyen Sami Yusuf, Selin Ongun'un sunduğu Bi Sormak Lazım programına katıldı.
Yunus Emre'den Mevlana'dan ve Sayın Fethullah Gülen'den nasıl bahsedersinizdiye bir soru soruldu bana. Üç kişi yan yana getirilmiş durumdaydı. Şu an Türkiye'de hayatta olan ve oldukça önemli olan kişiler var ve bu insanların çok önemli çalışmalara imza attıklarını söyleyebilirim. Fethullah Gülen şüphesiz onlardan birisi. Onun kitaplarını okudum. Kitaplarından etkilendim. Onun eğitim çalışmaları ve nesillere yaptığı çalışmaları biliyorum. Şu anda onun Mevlevi eğilimi oluğunu da düşünüyorum bir yandan. Burada Türkiye'de bir sürü çok iyi harika insan var. Hükümet içerisinde de bunda söz etmek mümkün. Ben bir politikacıdeğilim. Politikacıları bireysel olarak tanımıyorum. Politik doğası olan şeylerden kaçıyorum. Sanatı, müziği seviyorum.
HABERE YORUM KAT
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.