![Okullarda Din Kültürü Dersleri haftada 3 Saate çıkıyor](https://www.memurlarahaber.com/d/news/37.jpg)
Okullarda Din Kültürü Dersleri haftada 3 Saate çıkıyor
ilk 4ten sonra öğrenci ortaokula başlayacak. Bakanlık ortaokulda esnek eğitim sistemini devreye sokacak ve öğrencinin okullar arasında yatay geçişi mümkün olabilecek.
Eğer öğrenci mesleki ve teknik ortaokuluna başlamış ise duruma göre imam hatip veya düz ortaokula geçebilecek.
Öğrenci meslek bölümleri arasında da geçiş yapabilecek. Öğrenciye 4+4’ten sonra verilen sertifika çıraklık eğitiminde yeterli olacak. Bu belge öğrencinin geçici olarak diploması yerine geçecek.
Böylece öğrenci hem bölümünü okuyacak hem de bölümüyle ilgili staj yapabilecek. Ancak öğrenci diplomayı 12 yıldan önce alamayacak. Ayrıca Bakanlık okullardaki din kültürü dersini haftada 3 saate çıkaracak. personelmeb.net
MEMURLARA HABER.COM
HABERE YORUM KAT
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.