![Manisada 8 büyüklüğünde deprem bekliyoruz](https://www.memurlarahaber.com/d/news/150.jpg)
Manisada 8 büyüklüğünde deprem bekliyoruz
Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Yar.Doç.Dr.Mehmet Utku:Manisa spil dağında 8 lik deprem bekliyoruz
AFAD Manisa İl Müdürlüğü tarafından 'Nasıl Bir Afet Yönetimi?' konulu konferans
düzenlendi. Utku, "Geçtiğimiz 6 Şubat'ta Solomon Adaları'nda bir deprem meydana geldi. Yaklaşık 30 kilometre derinlikte 8 şiddetinde bir depremdi. Artçıları da 7 şiddetinde oldu. Yani bizim Manisa'da beklediğimiz büyüklükte bir deprem. Artçıları da 7 şiddetinde olacaktır. Bizim ülkemizin içerisinde buluna deprem kuşağı 2. derecede deprem kuşağı içerisinde yer alıyor. Manisa'da Türkiye içerisinde birinci derecede deprem kuşağı içerisinde yer alıyor"dedi
HABERE YORUM KAT
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.