![Hakkari Meslek Yüksekokuluna Kürtçe 'Çölemerik' adı verildi](https://www.memurlarahaber.com/d/news/66.jpg)
Hakkari Meslek Yüksekokuluna Kürtçe 'Çölemerik' adı verildi
Hakkari Meslek Yüksekokuluna Kürtçe 'Çölemerik' adı verildi
Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
"Hakkari Üniversitesi Rektörlüğü, 7 Haziran 2012 tarihinde Hakkari Meslek Yüksekokulu’nun adının ’Çölemerik Meslek Yüksekokulu’ olarak değiştirilmesi amacıyla Yükseköğretim Genel Kurulu’na bir teklifte bulundu. Yükseköğretim Genel Kurulu’nca yapılan incelemeler sonucunda okulun adının Çölemerik Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmesi uygun görüldü. Eğitim, öğretim faaliyetlerine Çölemerik Meslek Yüksekokulu ismiyle devam edecek olan yüksekokulda, bu yıl bahçe tarımı, bankacılık ve sigortacılık, bilgisayar programcılığı, elektrik, elektronik teknolojisi, geleneksel el sanatları, inşaat teknolojisi, kontrol ve otomasyon teknolojisi, laborant ve veteriner sağlık, muhasebe ve vergi uygulamaları bölümlerine öğrenci alınacaktır."
HABERE YORUM KAT
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.