Eğitim Sen Van şubesi üyesi öğretmenler tutuklandı
Dün, Van Şubemiz üyeleri Hamdullah Değer ve Ebubekir Dikmen gözaltına alınmıştır.
EĞİTİM SENDEN YAPILAN AÇIKLAMA:
Arkadaşlarımızın gözaltına alınmasına Van Belediyesi"nce yoksul öğrencilere eğitim desteği vermek amacıyla açılan "Eğitim Destek Evleri"nde ders vermelerinin gerekçe gösterilmesini en az gözaltı uygulamaları kadar kaygıyla karşılıyoruz. Zira her şeyin paraya ve piyasa değerine tahvil edildiği, eğitimin bir hak olmaktan ticari bir metaya dönüştürüldüğü günümüz neoliberal ikliminde, yoksul ve yoksun öğrencilere destek amaçlı ücretsiz ders vermek artık suç hanesine yazılmaya başlanmıştır.
Hukuksuzluğun, haksızlığın, pervasızlığın bu kadarına artık yeter diyoruz. KESK"li Eğitim Sen"li emekçiler üzerindeki baskılara son verilsin, gözaltına alınan, tutuklanan arkadaşlarımız derhal serbest bırakılsın.
HABERE YORUM KAT
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.