![Dershaneleri Kapatacağız Halk Eğitim Merkezleri Açacağız](https://www.memurlarahaber.com/d/news/117.jpg)
Dershaneleri Kapatacağız Halk Eğitim Merkezleri Açacağız
Bakan Dinçer, dershanelerin Türk eğitim sisteminde bu kadar önemli yer etmemesi gerektiğini söyledi. "Sonuç itibarı ile biz dershanelerin bu kadar etkin olduğu bu yapıyı, kesinlikle değiştireceğiz." ifadelerini kullandı.
"GEREKİRSE HALK EĞİTİM MERKEZLERİNDE ÖZEL ÖĞRETMENLE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLAYACAĞIZ"
"Özellikle üniversite sınavları ile ilgili il ve ilçe müdürlüklerimiz, üniversitelerdeki eğitim fakültelerinde gönüllü olarak katkı sağlamak isteyen öğrenci varsa, onların ders vermelerini teşvik ederek, halk eğitim merkezlerinde gerekirse öğretmen tutarak çocuklarımızı üniversiteye hazırlıklarını sağlamaya çalışacağız. Ama bu başarının sağlanması için esas olanın, sınıfta öğretmenin verdiği dersi takip etmekten geçiyor. Bizim gördüklerimizden bir tanesi, çocuklarımızın devamı ile ilgili sıkıntıların yaşadığıydı. Bu konu ile ilgili de tedbirler aldık.
BUNUN GİBİ ÖNEMLİ HABERLERİMİZİ KAÇIRMAMAK İÇİN RESMİ FACEBOOK SAYFAMIZA TIKLA BEĞEN
HABERE YORUM KAT
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.