Depremzede Öğretmenlerin Tayin tepkisi!
Anadolu Eğitim Sendikası (AES) üyeleri, Van ve Erciş'te çalışan depremzede öğretmenlerin yönetmelik ve kılavuzda tayin hakları yer almasına rağmen başvurularını reddeden Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) tepki gösterdiler
Van Valiliği önünde ellerindeki pankartlarla toplanan yaklaşık 120 öğretmen, depremde hayatını kaybeden öğretmenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.![doguaffi.jpg doguaffi.jpg](https://www.memurlarahaber.com/d/other/doguaffi.jpg)
ÖÜRETMEN Özcan, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Bakanlık, doğuda öğretmen çalıştırmanın yolunu bizleri çakılı kılmakta bulmuştur. En hayati özür durumlarında bile yer değiştirmemiz engelleniyor. Rotasyon nöbet değişimi demektir. Zorunlu hizmet sadece bir kesime fatura edilmemeli, bu mesleği seçen herkes zorunlu hizmetini yapmalıdır. İlk atamada KPSS üstünlüğünü gözeten Bakanlık, düşük KPSS'li öğretmeni batıda zorunlu hizmetten muaf kılarken, puan üstünlüğüne rağmen, 10 yıla varan hizmete rağmen doğudaki öğretmeni 'burada sana ihtiyaç var' diyerek çalıştırmaktadır. Uğradığımız haksızlıklar karşısında sessiz kalmayacağız. Bölgede mağduriyet yaşayan tüm öğretmenleri örgütlü şekilde siyaseten ayrışmadan birlikte hak aramaya çağırıyoruz."
Eylem, 'Sınıf öğretmenleri perişan', 'Doğuda öğretmen olmak suç mu?', 'Zorunlu hizmet ebedi sürgüne dönüştü' yazılı pankartlar taşıyan öğretmenlerin Van Valiliği önüne siyah çelenk bırakmasıyla sona erdi
VAN DEPREMZEDESİ ÖĞRETMENLERİMİZ ÖNEMLİ HABERLERİMİZİ KAÇIRMAMAK İÇİN RESMİ FACEBOOK SAYFAMIZA TIKLA BEĞEN
HABERE YORUM KAT
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.