![2012 Eş durumu özründe MAĞDURİYETLER](https://www.memurlarahaber.com/d/news/43.jpg)
2012 Eş durumu özründe MAĞDURİYETLER
Eş durumu özrü nedeniyle yer değiştirmek isteyen üyelerimizce sendikamıza aynı, ilçeye bağlı farklı köy ya da kasabalarda görev yapan eşlerin birbirlerinin yanına yer değiştirme talebinde bulunamadıklarına
dair Türk Eğitim-Sen olarak tarafımıza çok sayıda şikâyet ulaşmaktadır.
Hâlbuki her köy ve kasaba bir yerleşim birimidir ve farklı yerleşim birimlerinde görev yapan eşlerin eş durumu özründen yararlanmaları mümkündür. Ancak, sistem bu durumda olan çalışanları aynı ilçede çalışıyorlarmış gibi algıladığından başvuru imkânı vermemektedir. Bu sorunun giderilmesi ve yaşanması muhtemel mağduriyetlerin önüne geçilmesi adına Milli Eğitim Bakanlığı’na yazı yazdık. TES
HABERE YORUM KAT
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.