![15 yaşındaki çocuk, 11 yaşındaki arkadaşını dedesine ait ruhsatsız av tüfeğiyle vurdu](https://www.memurlarahaber.com/d/news/21373.jpg)
15 yaşındaki çocuk, 11 yaşındaki arkadaşını dedesine ait ruhsatsız av tüfeğiyle vurdu
15 yaşındaki çocuk, 11 yaşındaki arkadaşını dedesine ait ruhsatsız av tüfeğiyle vurdu. Küçük çocuk yaşamını yitirdi.
Olay, Adapazarı Büyük Hataplı Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 15 yaşındaki M.A.E., dedesine ait ruhsatsız av tüfeğini alarak yaşları 10 ve 11 olan üç çocukla birlikte avlanmaya gitti.
İddiaya göre, M.A.E'nin elinde bulunan av tüfeği ateş aldı. Tüfekten çıkan saçmalar 11 yaşındaki Ebubekir Fidan'a isabet etti. Ağır yaralanan çocuk, vatandaşlar tarafından haber verilen sağlık ekiplerince Yenikent Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Ebubekir Fidan, yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.
Cumhuriyet Savcısı ve polis ekiplerinin yaptığı incelemenin ardından çocuğun cenazesi otopsi için Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderildi. Şüpheli M.A.E. ise gözaltına alındı.
HABERE YORUM KAT
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.